Hodina otázok Vytlačiť stránku / Print page

Otázka od: Tomáš Valášek

Stav otázky: zodpovedaná
Dátum zadania 16.9.2020 
Zadávateľ Tomáš Valášek 
Otázka Aké kompenzačné opatrenia chystá ministerstvo vo vzťahu k obmedzeniam návštevnosti na športových podujatiach? Uvažuje sa o tzv. lístkovej kompenzácii, ktorá funguje v Česku? 
Adresát minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling 
Dátum odpovede 17.9.2020 
Zodpovedal minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling 
Odpoveď Pán predsedajúci, pán poslanec Valášek, ja som odpovedal už na podobnú otázku aj pani Letanovskej. Neviem, či to mám opakovať celé, že teraz prebieha to stretnutie na ministerstve školstva, kde diskutujú práve o tom, aká by mohla byť nastavená tá schéma pomoci. Ja som teraz ešte esemeskoval, že či mi už nevedia dať nejaké informácie, ale, bohužiaľ, ešte stále prebiehajú nejaké diskusie o tom, aby získali v podstate informácie zo strany klubov a zväzov, že v akom štádiu sa to nachádza. Ale ja zopakujem teda znova, že naozaj súčasťou tých kompenzačných mechanizmov, ušlých výnosov z organizácie športových podujatí má byť aj náhrada ušlých tržieb z predaja vstupeniek. To bola tá prvotná téma, ktorú diskutovali dnes a tá druhá téma bola, čo sa týka nejakých možných potencionálnych strát, keď na základe reklamných zmlúv nebola uskutočnená celá činnosť a ozval sa partner, že by chcel vlastne vrátiť tieto finančné prostriedky, že či to vieme zadefinovať, ako to vieme zadefinovať a že či toto by mohol byť ten spôsob kompenzácie. Chceme využívať tri schémy, ktoré má momentálne ministerstvo hospodárstva a napasovať sa do týchto schém, aby sme vedeli veľmi rýchlym spôsobom v podstate zadefinovať iba kritériá a mohli by sme tu čo najrýchlejšie po schválení jednotlivých aktérov realizovať. Uvidíme. Sľúbili mi, že dnes najneskôr zajtra bude vydaná tlačová správa, kde budú zadefinované už nejaké veci, ktoré zistili. Budeme sa navzájom informovať. Ďakujem. 
Doplňujúca otázka Ono to bolo vlastne už odpovedané myslím, ale pre istotu objavili sa také informácie, že tá kompenzácia vlastne by išla mimo profesionálnych športov len na amatérske športy a mládež. Ale už z povahy tých schém, ktoré ste podpísali logicky vyplýva, že máte na mysli aj profesionálny šport. Takže dobre tomu rozumiem? 
Doplňujúca odpoveď Na kompletku. V podstate všetky tie sféry aspoň tak sa diskutuje, že by sa mohli napasovať do jednotlivých tých troch schém štátnej pomoci a keď som tam bol, tak aj diskutovali rozdelene na jednu stranu a potom na tú profesionálnu stranu, že sa informovali, že koľko sú vlastne straty alebo výpadky z jednej strany a potom koľko sú straty a výpadky z tej profesionálnej strany. 

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.