Hodina otázok Vytlačiť stránku / Print page

Otázka od: Igor Janckulík

Stav otázky: zodpovedaná
Dátum zadania 26. 6. 2019 
Zadávateľ Igor Janckulík 
Otázka Vážený pán minister, vláda sa vo svojom Programovom vyhlásení zaviazala, že v tomto volebnom období "zmodernizuje približne 60 mostov na hlavných cestných ťahoch". Pán minister, podarí sa vám tento záväzok naplniť? Koľko mostov sa už podarilo za viac ako 3 roky tejto vlády zrekonštruovať a koľko je ešte naplánovaných? 
Adresát minister dopravy SR Árpád Érsek 
Dátum odpovede 27. 6. 2019 
Zodpovedal minister dopravy SR Árpád Érsek 
Odpoveď Ďakujem za slovo. Vážený pán poslanec, do dnešného dňa bolo z prostriedkov eurofondov a zo štátneho rozpočtu modernizovaných 21 mostov v priebehu posledných troch rokov. V súčasnosti prebieha rekonštrukcia ďalších 23 mostov, ktorých rekonštrukcia bude ukončená do konca roku. Spolu tak bude zrekonštruovaných 44 mostov a do konca tohto roka plánujem vyhlásiť verejné obstarávanie na ďalších 18 mostov. Modernizácia týchto mostov sa bude realizovať v priebehu roku 2020. Predpokladám, že ak sa nestanú komplikácie pri procese verejného obstarávania, tak záväzok zmodernizovať 60 mostov na hlavných cestných ťahoch naplníme. Zároveň by som chcel uviesť, že o tom, že Slovenská správa ciest plánuje v tomto roku pripraviť projektovú dokumentáciu na modernizáciu ďalších 39 mostov, z ktorých projektová príprava, ako aj realizácia stavebnej časti bude financovaná prostredníctvom Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020. Ďakujem, skončil som. Skončil som.  
Doplňujúca otázka Ďakujem, pán minister, za odpoveď a držím palce, aby sa stihli tieto mosty všetky opraviť do konca volebného obdobia. Ďakujem ešte raz.  
Doplňujúca odpoveď Ďakujem aj ja.  

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.