Hodina otázok Vytlačiť stránku / Print page

Otázka od: Martin Klus

Stav otázky: zodpovedaná
Dátum zadania 18. 10. 2017 
Zadávateľ Martin Klus 
Otázka Vážený pán minister, aká je pozícia Slovenskej republiky v súvislosti so súčasnou problematikou Iránskej jadrovej dohody vzhľadom na komplikované pozície medzi Európskou úniou a Spojenými štátmi americkými?  
Adresát minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák 
Dátum odpovede 19. 10. 2017 
Zodpovedal minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák 
Odpoveď Ďakujem za slovo vážený pán predsedajúci, vážené poslankyne, poslanci odpoveď na pána ministra znie: Vážený pán predseda Národnej rady, vážené panie poslankyne, páni poslanci pozícia Slovenskej republike voči iránskej jadrovej dohode vychádza z nášlo členstva Európskej únii. V tomto smere prijala Rada pre zahraničné veci na svojom zasadnutí 16.10. v Luxembursku jednomyseľné vyhlásenie Európskej únie, ktoré odzrkadľuje našu národnú pozíciu. Ako Slovenská republika sme presvedčení, že dohoda implementuje, čo potvrdila všetky inšpekcie celkovo 8 Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu. Slovenská republika je presvedčená, že dohoda v podobe o akej bola uzatvorená, spĺňa svoj účel a je najlepšou dohodou, aká mohla byť v daných okolností vyrokovaná. Sme si vedomí, že viaceré kroky Iránu sú oprávnene vnímané medzinárodným spoločenstvom s obavami, avšak momentálne považujeme za efektívnejšie, aby tieto problémy boli riešené mimo rámca iránskej jadrovej dohody, ktorá v súčastnoti predstavuje jediný nástroj pre zaručenie mierového využívania jadrovej energii Iránom. Ďakujem, skončil som.  
Doplňujúca otázka Ďakujem veľmi pekne. Chcem sa poďakovať ministerstvu zahraničných vecí za odpoveď a budem im adresovať doplňujúcu otázku priamo.  
Doplňujúca odpoveď  

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.