Hodina otázok Vytlačiť stránku / Print page

Otázka od: Jozef Bobík

Stav otázky: zodpovedaná
Dátum zadania 25. 11. 2015 
Zadávateľ Jozef Bobík 
Otázka Vážený pán minister, cena ropy dlhodobá klesá. Urobilo ministerstvo financií všetko, aby primerane klesli aj ceny pohonných hmôt na Slovensku? 
Adresát minister financií SR Peter Kažimír 
Dátum odpovede 26. 11. 2015 
Zodpovedal minister financií SR Peter Kažimír 
Odpoveď Ďakujem pekne, vážená pani predsedajúca. Vážený pán poslanec, ceny pohonných látok v Slovenskej republike stanovuje trh. Regulácia cien pohonných látok by v súčasnosti predstavovala zásah štátu do určovania cien v rámci voľného trhu. Dôvodom tohto zásahu môže byť len dôležitý zákonný dôvod štátu na reguláciu cien. Ďakujem, skončil som.  
Doplňujúca otázka Áno, ďakujem. Čiže to mi je, samozrejme, jasné, pán minister. Ale keďže len keď zoberieme do úvahy taký rok dozadu, čiže december alebo november 2014 a teraz november 2015, tak cena ropy na burze klesla o 42 percent. Cena benzínu, toho najtypickejšieho, 95-oktánového, klesla o 6 percent. Čiže je tam zjavný nepomer a pochopiteľne občanom, či vodičom, ktorí pohonné hmoty kupujú, sa táto okolnosť nepáči. Porovnávajú situáciu aj, aj v okolitých štátoch. Čiže od vás nemôžem teraz očakávať nejakú ďalšiu odpoveď, pretože nie ste minister financií, ale tá odpoveď ma neuspokojila.  
Doplňujúca odpoveď  

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.