Hodina otázok Vytlačiť stránku / Print page

Otázka od: Jozef Bobík

Stav otázky: zodpovedaná
Dátum zadania 30. 9. 2015 
Zadávateľ Jozef Bobík 
Otázka Akú výšku odmeny ste podpísali pánovi Foraiovi za rok 2014? 
Adresát minister zdravotníctva SR Viliam Čislák 
Dátum odpovede 1. 10. 2015 
Zodpovedal minister zdravotníctva SR Viliam Čislák 
Odpoveď Ďakujem pekne za slovo, pani podpredsedníčka. Vážený pán poslanec, ja žiadnu. Ale ak dovolíte, sprostredkujem odpoveď, ktorú pripravilo ministerstvo zdravotníctva. Na riadnom valnom zhromaždení Všeobecnej zdravotnej poisťovne, akciovej spoločnosti, ktoré sa uskutočnilo dňa 23. 4. tohto roku, bola schválená výška mesačnej odmeny za výkon funkcie pánovi Foraiovi vo výške 3 944,25 eura a variabilná zložka odmeny za výkon funkcie v roku 2014 vo výške 22 596,61 eura jednorazovo. Ďakujem, skončil som.  
Doplňujúca otázka Vážený pán minister, samozrejme, že chápem, že odpovedáte tak, ako odpovedáte. Ja som mal, predpokladal som, že keď tú otázku dám, tak pán minister aspoň stručne naznačí, aké sú kritériá pre tie sumy, ktoré ste povedali, a potom by som chápal, či dostal 100 %, či dostal 50 %, či len 10, a vlastne ako s jeho prácou bol spokojný. Mal som aj pripravenú náhradnú otázku, teda tú druhú otázku, neviem, či na ňu odpoviete, ale ja ju položím a skúste odpovedať teraz už či ako minister zdravotníctva, alebo ako terajší minister, čo by ste vy robili v danej situácii, teda myslím teraz. Pán minister keď odvolával pána Foraia z funkcie, tak on prehlásil verejne, že ak nenájde nijaké dôvody na to, aby to tak bolo trvalo, tak ho vymenuje znovu. Čiže moja otázka stojí teraz tak, či s odstupom času by toto tvrdenie zopakoval ešte raz.  
Doplňujúca odpoveď No predsa len chcel by som poprosiť, keby ste sa obrátil na pána ministra zdravotníctva, ale z toho, čo viem, pán minister sa obrátil na kontrolné orgány, ktoré majú isté veci zistiť, jednak Úrad na dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a Najvyšší kontrolný úrad. Reálne predpokladám, že výsledky týchto kontrol budú veľmi dôležité pre ďalšie jeho rozhodnutia, ale ak môžem poprosiť, myslím, že otázky treba titulovať naňho. 

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.