Nový videokonferenčný systém ušetrí finančné prostriedky a čas Vytlačiť stránku / Print page

11. 1. 2018 9:00

Bratislava 11. január (Kancelária NR SR) - V rámci úspory prevádzkových nákladov zaobstarala Kancelária Národnej rady Slovenskej republiky videokonferenčný systém. Ten má slúžiť poslancom národnej rady ako aj zamestnancom, ktorí pravidelne komunikujú so zahraničnými inštitúciami.

         Videokonferenčný systém tvoria v súčasnosti dve sústavy. Prvou je konferenčná miestnosť pre 20 diskutujúcich vybavená monitormi a plnoautomatizovanými troma kamerami. Tie majú schopnosť vyhľadať a sledovať hovoriaceho rečníka a takisto dokážu sledovať prezentujúceho rečníka. Druhou časťou výbavy je mobilný konferenčný systém. Ten má slúžiť najmä na individuálne prenosy, keďže jeho výhodou je možnosť zapojiť ho aj priamo v kanceláriách výborov.

Vďaka dostupných technológiám vieme ušetriť množstvo peňazí na doprave a ubytovaní a v neposlednom rade aj čas strávený na cestách.“ Zhodnotil systém predseda parlamentu Andrej Danko.

Využitím nového videokonferenčného systému sa tak z dvojdňových služobných ciest do zahraničia stane dvojhodinová záležitosť.

Deň v parlamente

<- ->