Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko odcestoval na oficiálnu návštevu Ruskej federácie Vytlačiť stránku / Print page

12. 11. 2017 13:10

Bratislava/Moskva 12. novembra  (Kancelária NR SR) - Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko dnes popoludní spolu s delegáciou odcestoval na oficiálnu návštevu Ruskej federácie, ktorá sa bude uskutočňovať v dňoch 12.-15. novembra 2017.

V rámci bilaterálnych vzťahov majú svoje významné postavenie aj parlamentné vzťahy. Spolupráci na úrovni zákonodarných zborov aj preto prikladáme veľký význam. „Snahou Slovenskej republiky je rozvíjať dialóg v prospech oboch našich krajín. Máme záujem rozvíjať pragmatické a konštruktívne vzťahy. Ruská federácia naďalej ostáva jedným z najdôležitejších obchodných partnerov Slovenska mimo EÚ.“ Povedal predseda NR SR Andrej Danko.

V rámci pracovného programu sa delegácia stretne s predsedom Štátnej dumy Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie pánom Vjačeslavom Volodinom, predsedníčkou Rady federácie Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie pani Valentinou Matvijenko, ako aj so svetovým šachovým veľmajstrom a súčasným podpredsedom Výboru pre medzinárodné vzťahy Štátnej dumy Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie pánom Anatolijom Karpovom. Parlamentná delegácia ide na oficiálnu cestu po desiatich rokoch.

Deň v parlamente

<- ->