Predseda Národnej rady SR Andrej Danko si pietnou spomienkou pripomenul 25. výročie úmrtia Alexandra Dubčeka Vytlačiť stránku / Print page

7. 11. 2017 13:15

Bratislava 7. novembra (Kancelária NR SR) - Predseda Národnej rady SR Andrej Danko si dnes spolu s poslancami parlamentu a zamestnancami Kancelárie NR SR pietnou spomienkou na Námestí Alexandra Dubčeka v Bratislave pripomenuli 25. výročie úmrtia významného slovenského politika a štátnika Alexandra Dubčeka.

„Svojím správaním, činmi, ako aj  v priamej - bezprostrednej komunikácii ukazoval a dokazoval, že slušnosť je hodnota, ktorá má vždy svoju váhu. A na tomto poznaní sa nezmenilo nič ani v našich časoch. Aj preto je  odkaz Alexandra Dubčeka o to podnetnejší a inšpiratívnejší,“ povedal predseda parlamentu Andrej Danko.

Ako ďalej predseda NR SR zhodnotil, slušnosť v každodennom živote, teda aj v politike – je takpovediac nadčasová hodnota, ktorú presadzoval a v jej duchu konal. Doma, v zahraničí, medzi štátnikmi aj medzi občanmi.

„Alexander Dubček je stále príkladom vlastenectva a svojím spôsobom predbehol dobu, veď jeho víziou bolo Európanstvo. Aj dnešné výročie je teda príležitosťou, aby sme si uvedomili, že máme veľké slovenské osobnosti, ktoré si váži aj zahraničie. Aby sme v nich nachádzali inšpiráciu, všímali si ich odkaz a zároveň prehlbovali našu historickú pamäť.“ Zhodnotil význam života Alexandra Dubčeka predseda NR SR Andrej Danko. 

Život Alexandra Dubčeka a jeho politické pôsobenie a činy dnes patria do našej histórie, bol predstaviteľom významných premien, vedúcou tvárou Pražskej jari v roku 1968, symbolom obrodného procesu, populárnou osobnosťou doma i v zahraničí.

Deň v parlamente

<- ->