Predsedníctvo Národnej rady SR a Sejmu Poľskej republiky vo Vysokých Tatrách potvrdilo silu korektných vzťahov oboch parlamentov Vytlačiť stránku / Print page

6. 11. 2017 17:30

6. novembra Bratislava / Tatranská Lomnica (Kancelária NR SR) - Predseda Národnej rady SR Andrej Danko na spoločnom zasadnutí predsedníctiev Národnej rady SR a Sejmu Poľskej republiky vo Vysokých Tatrách vyzdvihol mimoriadne korektné vzťahy s Poľskou republikou, nie len na parlamentnej úrovni. Oba parlamenty sa stretli už v poradí na treťom podujatí v najvyššom parlamentnom formáte oboch krajín.

„Súčasné bilaterálne vzťahy Slovenska a Poľska sú veľmi dobré. Poľsko je pre Slovenskú republiku politicky blízky a dôležitý sused a významný hospodársky partner,“ konštatoval po stretnutí predseda parlamentu Andrej Danko.

Aj Slovensko je v Poľsku vnímané ako bezproblémový sused. Dvojstranná relácia sa vyznačuje mimoriadne vysokou dynamikou vzájomných kontaktov na všetkých úrovniach so všestranným zameraním. 

O atraktívnosti poľského trhu svedčí okrem iného fakt, že za posledné obdobie evidujeme až 1 191 podnikateľských subjektov, ktoré exportovali do Poľska. Zároveň Poľsko patrí medzi 10 najväčších investorov v Slovenskej republike pričom najperspektívnejšie oblasti spolupráce sú v sektoroch energetiky a automobilového  priemyslu.

Na medzinárodnom parlamentnom zasadnutí sa dnes zúčastnili aj podpredsedovia oboch parlamentov, ako aj zástupcovia partnerských skupín priateľstva oboch zákonodarných telies.

Deň v parlamente

<- ->