Vo Vysokých Tatrách sa dnes začína spoločné zasadnutie predsedníctiev Národnej rady SR a Sejmu Poľskej republiky Vytlačiť stránku / Print page

6. 11. 2017 12:00

6. novembra Bratislava / Tatranská Lomnica (Kancelária NR SR) - Predseda Národnej rady SR Andrej Danko dnes s delegáciou pricestoval do Vysokých Tatier, kde sa začína spoločné zasadnutie predsedníctiev Národnej rady SR a Sejmu Poľskej republiky. Je to v poradí už tretie podujatie v najvyššom parlamentnom formáte oboch krajín. Zasadnutia sa zúčastňujú aj podpredsedovia parlamentov, ako aj zástupcovia partnerských skupín priateľstva oboch zákonodarných zborov.

„Parlamentná dimenzia má potenciál efektívne doplniť kontakty predstaviteľov našej exekutívy. Aj preto oceňujeme, že sa podarilo oživiť formát rokovaní predsedníctiev NR SR a poľského Sejmu a napokon dnes uskutočniť už v poradí tretie takéto stretnutie. Slovenská republika má záujem pokračovať v tomto trende aj na periodickej báze,“ povedal predseda NR SR Andrej Danko.

Dnešné stretnutie sa zameria predovšetkým na zhodnotenie doterajšej bilaterálnej spolupráce a jej parlamentnej dimenzie a identifikáciu nových príležitostí pre jej rozvoj. Témy rokovaní sú Parlamentná perspektíva cezhraničnej a regionálnej spolupráce (spolu s prezentáciou programu Interreg PL-SK a aktivít Združenia Euroregión Tatry) a II. Výzvy pre národné parlamenty – doma, v regióne i v rámci EÚ s akcentom na budúcnosť európskej integrácie a úlohu parlamentov v nej, či problematiku rastúcej podpory anti-systémových politických aktérov či perspektívy Vyšehradskej spolupráce.

Deň v parlamente

<- ->