Predseda NR SR Andrej Danko sa dnes zúčastnil na oslavách Dňa hrdinov Karpatsko-duklianskej operácie pri Pamätníku česko-slovenských vojakov na Dukle Vytlačiť stránku / Print page

6. 10. 2017 10:15

6. októbra (Kancelária NR SR) - Predseda Národnej rady SR Andrej Danko sa dnes zúčastnil na oslavách Dňa hrdinov Karpatsko-duklianskej operácie pri Pamätníku česko-slovenských vojakov na Dukle. „Chcem skloniť hlavu a vzdať úctu tým, ktorí tu prežívali muky a aj padli za náš mier a slobodu. Žiaľ práve mier, pokoj a existencia hraníc nám pripadá ako samozrejmosť, o to viac musíme spoločne bojovať proti „hlupákom“, ktorí si myslia, že môžu meniť svet,“ povedal predseda parlamentu Andrej Danko.

„Je vecou národnej hrdosti nás žijúcich Slovákov odovzdať odkaz padlých mladej generácií. Odkaz, ktorý sa dnes viac ako inokedy aktualizuje. Stáva sa aktuálnou výzvou bojovať proti rastúcemu neonacizmu v našej spoločnosti, bojovať proti radikalizácii mládeže poukazovaním na hrdinský boj Slovákov v čase druhej svetovej vojny,“ konštatuje pri tej príležitosti predseda parlamentu Andrej Danko.

Nemožno zamlčať ani fakt, že šlo o spojencov z vtedajšieho Sovietskeho zväzu. A ani to, že čo do počtu obetí, patrila táto operácia, k najkrvavejším. „Je preto vecou cti všetkých žijúcich Slovákov, nielen tu prítomných pamätníkov, nezabudnúť na desiatky tisíc obetí, bojovníkov za slobodu. Nezabudnúť na odkaz našich otcov, starých otcov príslušníkov vojenských jednotiek obnovujúcej sa ČSR, ktorí položili to najcennejšie - svoje životy za slobodu, v boji proti fašizmu.“ Pripomína predseda parlamentu Andrej Danko. Karpatsko-duklianskú operáciu považujeme napriek jej neúspechu, za najväčšiu vojenskú pomoc, akú Spojenci, vtedajšiemu Československu poskytli.

 

Deň v parlamente

<- ->