Poslanci dnes na grémiu rokovali o októbrovej schôdzi Vytlačiť stránku / Print page

4. 10. 2017 12:00

4. októbra Bratislava (Kancelária NR SR) - Poslanecké grémium dnes rokovalo o nadchádzajúcej 21. schôdzi Národnej rady SR, ktorá začne budúci  týždeň. Do návrhu programu je doposiaľ zaradených 69 bodov.

Vláda predložila národnej rade na prerokovanie v prvom čítaní 9 návrhov zákonov, poslanci 24 návrhov zákonov. V druhom čítaní je 26 vládnych návrhov zákonov, a to najmä zákony z finančnej oblasti, ktoré súvisia s budúcoročným štátnym rozpočtom.

Na programe schôdze je opäť preložená voľba člena Súdnej rady Slovenskej republiky. Na schôdzi sa ešte vykoná voľba piatich členov Rady pre štátnu službu. Výbor pre sociálne veci predložil návrhy kandidátov (návrh výboru, verejnej ochrankyne práv, NKÚ, odborových zväzov a mimovládnej organizácie). Po zvolení všetkých členov sa bude voliť predseda rady.

Poslanci na poslaneckom grémium dostali aj návrh harmonogramu schôdzí v budúcom roku. V roku 2018 poslancov čaká 7 schôdzí a celkovo by mali podľa tohto návrhu odrokovať 82 dní.

Poslanecké grémium sa venovalo aj zriadeniu pracovnej komisie na prípravu novely ústavného zákona o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov. Do utorka majú jednotlivé poslanecké kluby nominovať svojich kandidátov do komisie.

Deň v parlamente

<- ->