Predseda NR SR Andrej Danko prijal predsedu Saského krajinského snemu Matthiasa Rößlera Vytlačiť stránku / Print page

14. 9. 2017 15:30

Bratislava 14. septembra (Kancelária Národnej rady SR) – Predseda NR SR Andrej Danko prijal predsedu Saského krajinského snemu p. Matthiasa Rößlera. Spoločné rozhovory sa týkali predovšetkým prípravy výročnej konferencie v rámci Fóra Stredná Európa/MittelEuropa, ktorá sa bude konať v Bratislave v priestoroch historickej budovy NR SR dňa 17. októbra 2017, ako aj ďalších otázok spojených s rozvojom bilaterálnych medzi-parlamentných vzťahov medzi Slovenskou republikou a Spolkovou krajinou Sasko.
Fórum Stredná Európa/Mitteleuropa založil v roku 2011 Matthias Rößler (CDU), ktorý od roku 2009 predsedá saskému parlamentu, s cieľom podporovať vzájomný dialóg v regióne strednej Európy, posilňovať vzájomnú intelektuálnu interakciu a porozumenie v nadväznosti na spoločensko-politické zmeny v roku 1989 a spoločnú identifikáciu v geopolitickom priestore Európskej únie. Táto iniciatíva sa sústreďuje najmä na mladú generáciu, ktorú chce oslovovať so zámerom povzbudiť diskusiu o vízii strednej Európy a problematike jej ekonomického a kultúrneho rozvoja, ktorý sa opiera o spoločné historické povedomie.
Tohtoročná konferencia Fóra MittelEuropa sa koná pod patronátom predsedu NR SR Andreja Danka na tému „Stredná Európa v Európe: hospodárstvo a infraštruktúra“ . NR SR je v tejto súvislosti inštitucionálnym partnerom Saského krajinského snemu, ktorému poskytuje priestory a potrebné zázemie.
 

Deň v parlamente

<- ->