Predseda Národnej rady SR A. Danko odovzdal dekrét novozvolenému predsedovi ÚVO Miroslavovi Hlivákovi Vytlačiť stránku / Print page

14. 9. 2017 13:35

Bratislava 14. septembra (Kancelária NR SR / TASR) - Predseda Národnej rady SR A. Danko dnes odovzdal dekrét o zvolení do funkcie novozvolenému predsedovi Úradu pre verejné obstarávanie Miroslavovi Hlivákovi. Danko podľa svojich slov verí, že Hlivák na ÚVO zlepší procesy, ktoré zlepšiť potrebujú, bude iniciátorom potrebných zmien. Verí tiež, že Hlivák sa nebude báť rozhodovať a bude si stáť za svojimi rozhodnutiami. "Najväčším problémom tohto úradu je, že sa ministerstvá a úradníci potrebujú oprieť o kompetentné rozhodnutia. Nie je teda priestor na alibizmus. Som presvedčený, že ste tým správnym človekom," povedal Danko.  Hliváka si ako kandidáta na post predsedu ÚVO vybrala vláda spomedzi deviatich uchádzačov, ktorých verejne vypočula. "Myslíme si, že je dobré, ak príde nový vietor na Úrad pre verejné obstarávanie, príde niekto s pohľadmi z praxe, niekto, kto sa pozerá na činnosť tohto úradu zboku," komentoval výber Hliváka premiér Robert Fico (Smer-SD). Kabinet sa totiž rozhodol pre kandidáta, ktorý neprichádza z prostredia samotného úradu.
      Hlivák je právnik, ktorý počas verejného vypočutia na Úrade vlády SR označil za tri základné piliere svojho projektu pre ÚVO -profesionalizáciu úradu, predvídateľnosť jeho konania a rozhodovania a výchovu novej generácie odborníkov v oblasti verejného obstarávania.

Deň v parlamente

<- ->