Predseda NR SR Andrej Danko prijal veľvyslanca Kórejskej republiky Lee Tae-ro Vytlačiť stránku / Print page

15. 6. 2017 16:00

Mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Kórejskej republiky v Slovenskej republike J.E. p. Lee Tae-ro dnes predseda parlamentu Andrej Danko prijal na pôde NR SR.

Obaja predstavitelia sa venovali najmä zhodnoteniu doterajších vzájomných diplomatických a hospodárskych vzťahov medzi SR a Kórejskou republikou a možnostiam ich ďalšieho výrazného rozšírenia. Hlavnou témou rozhovoru bola predovšetkým pripravovaná pracovná návšteva predsedu NR SR v Kórejskej republike, ktorá sa uskutoční v dňoch 26.-28. júna 2017 pri príležitosti konania 2. stretnutia predsedov parlamentov eurázijských štátov.

„Na stretnutie predsedov parlamentov sa veľmi teším, ideme spoločne s vedením NR SR a zároveň aj delegáciou parlamentu Českej republiky“, povedal predseda NR SR Andrej Danko.

Predseda NR SR Andrej Danko ocenil doterajšie vzťahy a potvrdil záujem pokračovať v doterajšej vzájomnej komunikácii medzi oboma krajinami s cieľom túto spoluprácu ďalej rozširovať, najmä čo sa týka hľadania impulzov na obchodno-ekonomickej úrovni.

„V našich vzťahoch dominuje ekonomická spolupráca, to je jeden z dôvodov, prečo chceme uskutočniť, hoci aj v rámci pomerne krátkeho časového priestoru, stretnutia s predstaviteľmi KIA Motors and Samsung Electronics“, povedal predseda NR SR Andrej Danko.   

 

Deň v parlamente

<- ->