Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 27. 4. 2016Eugen Jurzycaminister financií SR Peter KažimírPán minister, ministerstvo financií pripravuje nový užívateľsky príjemný rozpočtový portál. Kedy by mal byť prístupný verejnosti?
nezodpovedaná 27. 4. 2016Eugen Jurzycaminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter PlavčanAj naši občania môžu študovať bezplatne online na niektorých najlepších univerzitách sveta. Bude takéto možnosti ministerstvo školstva podporovať, bude im brániť alebo k nim nezaujme žiaden postoj?
zodpovedaná 18. 5. 2016Eugen Jurzycaminister financií SR Peter KažimírVážený pán minister, v Programe stability sa uvádza, že v rokoch 2018 a 2019 má dôjsť k úspore verejných financií spôsobenej pomalším rastom na kompenzáciách zamestnancov. Konkrétne ktorých zamestnancov verejnej správy sa to bude týkať?
nezodpovedaná 18. 5. 2016Eugen Jurzycaminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterVážený pán minister, koľko porušení sadzieb minimálnych mzdových nárokov odhalil v roku 2015 Inšpektorát práce? Aký bol celkový počet kontrol, ktoré minimálne sadzby kontrolovali?
nezodpovedaná 15. 6. 2016Eugen Jurzycapredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, kedy odvoláte ministra vnútra Roberta Kaliňáka a kedy sa odsťahujete z bytu, pri ktorom je vážne podozrenie, že bol financovaný z daňových podvodov?
nezodpovedaná 15. 6. 2016Eugen Jurzycaminister zdravotníctva SR Tomáš DruckerBude zverejnená presná metodika merania tzv. odvrátiteľnej úmrtnosti tak, aby bolo objektívne možné zaznamenávať jej zmeny v čase?
zodpovedaná 19. 10. 2016Eugen Jurzycaminister financií SR Peter KažimírVážený pán minister, zmluva na nákup CT prístrojov pre nemocnice v Trstenej a Liptovskom Mikuláši predpokladala presun veľkej časti splátok do budúcnosti. Zmluva teda zvyšuje budúci verejný dlh. Má ministerstvo financií presné informácie o takýchto zmluvách uzavretých samosprávou?
zodpovedaná 19. 10. 2016Eugen Jurzycaminister financií SR Peter KažimírVážený pán minister. podľa materiálu ministerstva školstva Učiace sa Slovensko sa "výsledky celoplošných testovaní nepoužívajú na účely hodnotenia kvality škôl a ani sa nezverejňujú". Nie je to v rozpore s cieľmi projektu Hodnota za peniaze?
nezodpovedaná 30. 11. 2016Eugen Jurzycaminister dopravy a výstavby SR Árpád ÉrsekPán minister, obrátil sa na mňa občan, motorista so špecifickou otázkou, ktorá zaujíma aj mňa a určite veľa iných motoristov, ktorých sa môže týkať. Jedná sa o situáciu, kedy motorista, ktorý nejazdí a nechce jazdiť po diaľnici, je nútený ju napriek tomu použiť, pretože nemá inú možnosť. V tomto prípade sa jedná o jeho trasu medzi Žiarom na Hronom a Zvolenom. Konkrétne pri Budči, kde je približne kilometrový úsek na rýchlostnej ceste R1, ktorý sa nedá inak obísť, len ísť po ňom. A teda je povinný kvôli tomu mať diaľničnú známku. Som presvedčený, že by mala existovať možnosť vyjsť v ústrety motoristom na takýchto úsekoch. Jednou z možností je označiť takéto úseky ako úseky bez povinnej úhrady za použitie. Uvažuje ministerstvo o takomto kroku a ak nie, ako inak viete vyjsť v ústrety takýmto motoristom?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.