Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 18. 5. 2016Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoPrečo vláda nepredložila na májovú schôdzu Národnej rady Slovenskej republiky žiadny návrh zákona?
nezodpovedaná 15. 6. 2016Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, kedy odvoláte ministra vnútra Roberta Kaliňáka a kedy sa odsťahujete z bytu, pri ktorom je vážne podozrenie, že bol financovaný z daňových podvodov?
nezodpovedaná 7. 9. 2016Ondrej Dostálminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav LajčákAký je postoj Slovenskej republiky ako predsedníckej krajiny v Rade Európskej únie k politickému vývoju a stavu ľudských práv v Turecku po pokuse o štátny prevrat?
nezodpovedaná 21. 9. 2016Ondrej Dostálpodpredseda vlády a minister vnútra SR Robert KaliňákPán minister, časť obyvateľov dvoch susedných mestských častí Bratislava - Jarovce a Bratislava - Rusovce dlhé roky obťažuje hluk zo strelníc lokalizovaných v blízkosti rezidenčných štvrtí v týchto častiach Bratislavy. S obomi strelnicami je späté ministerstvo vnútra, ktoré strelnicu v Rusovciach prevádzkuje a časť strelnice v Jarovciach má v trvalom prenájme, pričom v oboch prípadoch sa v minulosti objavili pochybnosti, či sú tieto strelnice prevádzkované v súlade so zákonom. Rezort vnútra dlhé roky tvrdí, že má záujem záležitosť komplexne doriešiť čo najskôr, avšak nikdy nebol stanovený ani presný dátum riešenia, ani sa nerozhodlo o udržateľnom komplexnom riešení. Otázka preto znie: Dokedy mienia zložky ministerstva vnútra obťažovať hlukom súvisiacim s výcvikom streľby v Rusovciach a Jarovciach a kedy konečne ministerstvo vnútra ponúkne verejnosti plán takého komplexného riešenia, ktoré by umožnilo zložkám ministerstva výcvik streľby realizovať v takej lokalite, v ktorej by nedochádzalo k obťažovaniu obyvateľov?
nezodpovedaná 19. 10. 2016Ondrej Dostálminister zdravotníctva SR Tomáš DruckerPlánuje ministerstvo zdravotníctva zmenu vyhlášky Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky č. 533/2007 Z. z. o podrobnostiach o požiadavkách na zariadenia spoločného stravovania tak, aby nezakazovala podávať pokrmy z tepelne nespracovaného mäsa, napr. tatárske bifteky?
zodpovedaná 30. 11. 2016Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, v minulosti ste ako predseda vlády SR oficiálne navštívili krajiny, na čele ktorých sa dlhé roky zubami-nechtami na úkor slobôd tamojších občanov držia komunistickí diktátori alebo autoritárski samovládcovia, nevynechali ste Castrovu Kubu, stanovali ste v Kaddáfiho Líbyi či naposledy ste vycestovali do Lukašenkovho Bieloruska. Keďže vaša fascinácia nedemokratickými režimami je zjavná, chcem sa opýtať, či plánujete svoje smutné celosvetové turné po diktátoroch v blízkej dobe zavŕšiť návštevou Kim Čong-una, severokórejského tyrana?
zodpovedaná 7. 12. 2016Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoKedy mieni vláda SR v súlade s uznesením Národnej rady Slovenskej republiky č. 748 z 8. decembra 2011 vykonať komplexný audit výkonu kompetencií podľa jednotlivých úrovní verejnej správy a zabezpečenie ich financovania a predložiť ho Národnej rade Slovenskej republiky?
zodpovedaná 1. 2. 2017Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, v januári ste navštívili obce Cigeľ, Kľak či Ostrý Grúň. Hovoríte o stavaní hrádze voči extrémizmu. Pýtate sa, či za to, že v zmienených obciach získava voličskú podporu aj u mladých ľudí Kotlebova fašistická strana, treba viniť rodičov a učiteľov. Necítite na tom svoj podiel viny aj vy osobne? Za to, že ste pred voľbami populisticky rozdúchavali vášne strašením utečencami, či za to, že ľudia strácajú vieru v spravodlivosť a právny štát a obracajú sa k radikálom aj kvôli takým prípadom, ako ten, že Robert Kaliňák, teda človek obchodujúci s daňovým podvodníkom Bašternákom, je ešte stále ministrom? Nehovoriac o tom, že vy u toho podvodníka bývate? Nebolo by namieste, aby medzi piliermi budovania tej domnelej hrádze proti extrémizmu bol i odchod aktuálneho ministra vnútra z funkcie a vaše odsťahovanie sa z komplexu Bonaparte?
nezodpovedaná 22. 3. 2017Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, pred pár dňami ste sa obrátili na starostov a primátorov listom, v ktorom ich vyzývate, aby príslušným orgánom oznamovali "závažné informácie o korupčnom správani". V minulosti vtedajší generálny sekretár strany SMER-SD Ján Richter odporúčal starostom a primátorom za stranu SMER-SD, aby využili služby firmy Star EU. Táto firma nasledne uspela v desiatkach evidentne len fingovaných verejných obstarávaní v obciach a mestách. Aby nedošlo k nedorozumeniam, mohli by ste týmto starostom a primátorom objasniť, či sa vaša aktuálna výzva týka aj závažných informácií o korupčnom správaní spätom s firmou Star EU, odporúčanou človekom, ktorý je opakovane ministrom vo vašich vládach?
nezodpovedaná 22. 3. 2017Ondrej Dostálpodpredseda vlády a minister vnútra SR Robert KaliňákPán minister, ako hodnotíte fakt, že Ladislav Bašternák, teda "váš človek", s ktorým ste boli v obchodnom vzťahu, je stíhaný za neodvedenie dane a poistného a nie za trestný čin daňového podvodu? Nemyslíte si, že tak, ako je najvyšší čas, aby Robert Fico opustil byt Ladislava Bašternáka, ktorý obýva, by ste aj vy mali opustiť post ministra vnútra?
zodpovedaná 5. 4. 2017Ondrej Dostálpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, Rozhlas a televízia Slovenska je zo zákona verejnoprávnou nezávislou inštitúciou, ktorej poslaním je služba verejnosti. Nemyslíte si, že vašimi vyjadreniami o tom, že "Musí dôjsť k výmene na čele RTVS", idete proti duchu zákona a šliapete po princípoch nezávislosti? Zdá sa vám, že verejnoprávne médiá sú tu na to, aby slúžili vám a nie verejnosti?
nezodpovedaná 5. 4. 2017Ondrej Dostálminister kultúry SR Marek MaďaričPán minister, neznepokojuje vás, že verejnoprávna TASR sa s ruskou agentúrou Sputnik, ktorá je priamo financovaná Kremľom a ktorú NATO, Európsky parlament podľa svojho uznesenia Európskeho parlamentu č. 2016/2030 (INI) o strategickej komunikácii EÚ, či Estónsko a Lotyšsko považujú za proputinovskú propagandistickú mašinériu šíriacu neoverené správy v snahe manipulovať verejnou mienkou, dohodla na vzájomnej spolupráci? Neznepokojuje vás, že táto spolupráca sa po mesiaci skončila až po verejnom tlaku na vypovedanie onej dohody a nie na základe interného vyhodnotenia TASR, že so šíriteľom hoaxov, navyše v čase prebiehajúcich aktov hybridnej vojny, nehodno spolupracovať?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.