Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

12345678910...»
StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
zodpovedaná 20. 6. 2012Vladimír Jánošpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, ako budete riešiť tzv. otázku "zlatých padákov", ktorá je citlivo vnímaná verejnosťou?
zodpovedaná 20. 6. 2012Lea Grečkovápredseda vlády SR Robert FicoV minulosti opozícia považovala výjazdové rokovania vlády v regiónoch za premrhaný čas a zbytočne vyhodené peniaze. Mali ste rovnaký pocit z atmosféry rokovania kabinetu v Poltári?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Anton Martvoňpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, ako hodnotíte výjazdové zasadnutia vlády SR mimo Bratislavy?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Vladimír Jánošpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, ako sa vám vidia výjazdové rokovania vlády zo skúseností. Sú prínosom pre konkrétne regióny na Slovensku?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Pavol Gogapredseda vlády SR Robert FicoVo vládnom programe sa predpokladá naštartovanie hospodárskeho rastu prostredníctvom veľkých investícií. Pán predseda vlády, ako budete riešiť problematiku verejného obstarávania, ktorá najviac brzdí verejné investície?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Bibiána Riapošovápredseda vlády SR Robert FicoVláda v tomto volebnom období prvýkrát zasadala na výjazdovom rokovaní v meste Poltár. Pán predseda vlády, ako hodnotíte význam rokovania pre tento región?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Jana Vaľovápredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, čo si myslíte o aktuálnom stave systému verejného obstrávania? Kritizujú ho mestá, obce kvôli nekvalite stavieb a vykonateľnosti zákona ako takého. Kedy dôjde k zmene?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Jozef Ježíkpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády. Minulý týždeň ste prijali na oficiálnej návšteve predsedu Európskej rady Hermana Van Rompuya. Ako hodnotite toto stretnutie a rozhovory s ním?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Ján Senkopredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, politici, hlásajúci morálne hodnoty, ich sami porušili aj v prípade vysokého odstupného pre vlastných nominantov v rezorte dopravy. Chcete v uvednej oblasti zaviesť novú kultúru?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Jana Vaľovápredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, čo si myslíte o aktuálnom stave systému verejného obstrávania? Kritizujú ho mestá, obce, je ťažko vykonateľný a stavby majú problém s kvalitou. Dôjde k zmene zákona?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Viera Mazúrovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, aký je váš názor na neadekvátne odstupné zástupcov štátu v štátnych podnikoch a spoločnostiach?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Pavol Gogapredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády. Minulý týždeň ste prijali na oficiálnej návšteve predsu vlády Európskej rady Hermana Van Rompuya. Ako hodnotíte toto stretnutie a rozhovory s ním?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Michal Bagačkapredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády. V regiónoch sú vysoko pozitívne vnímané výjazdové rokovania vlády SR. Ako vnímate tento názor a bude vláda v tejto aktivite pokračovať a s akou periodicitou?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Jana Vaľovápredseda vlády SR Robert FicoPan premiér, čo si myslíte o aktuálnom stave systému verejného obstarávania? Kritizujú ho mestá a obce, kvôli nekvalite stavieb a vykonateľnosti zákona ako takého.
nezodpovedaná 20. 6. 2012Otto Brixipredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, ako chcete naplniť Programové vyhlásenie vlády SR vo vzťahu k sfunkčneniu verejného obstarávania?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Michal Bagačkapredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér! Vyzvali ste opozičné strany, aby aj ony predložili návrhy na konsolidáciu verejných výdavkov . Tieto strany však reagujú dosť negatívne a poukazujú na to, že to je zodpovednosť len vládnej strany SMER . Ako vnímate tento postoj a akoby odmietnutie spoločne riešiť situáciu v republike a jej občanov? Pochopila opozícia, že riešenia čakajú od nás všetci občania krajiny, či sú vpravo alebo vľavo?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Pavol Zajacpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, vo svojej predvolebnej kampani ste občanom sľubovali istoty. Zatiaľ jedinou istotou je, že vaším balíčkom 22 opatrení dosiahnete zvýšenie nezamestnanosti a zníženie príjmu občanov. Najviac sa to dotkne ekonomicky najslabších regiónov. Aké ďalšie rany istoty môžu v najbližších mesiacoch čakať od vašej vlády obyvatelia Slovenska?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Peter Náhlikpredseda vlády SR Robert FicoPán predseda vlády, aké sú vaše plánované opatrenia, aby sa neopakovala prax tzv. zlatých padákov v štátnyh podnikoch a spoločnostiach?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Lea Grečkovápredseda vlády SR Robert FicoZ vašich rokovaní so sociálnymi partnermi prenikajú na verejnosť aj informácie o kritickom stave v oblasti verejného obstarávania. Ako budete tento naliehavý problém riešiť?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Ivan Štefanecpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, vláda oznámila množstvo likvidačných opatrení proti živnostníkom. Urobíte aspoň jediné opatrenie v ich prospech?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, ako chcete riešiť tzv. zlaté padáky pre končiacich funkcionárov v štátnych podnikoch a spoločnostiach?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Ján Podmanickýpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, aký vplyv na ekonomiku štátu bude mať prípadné riešenie štátnych sviatkov?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Milan Mojšpredseda vlády SR Robert FicoVo vládnom programe sa predpokladá naštartovanie hospodárskeho rastu prostredníctvom veľkých investičných projektov. Pán predseda vlády, ako budete riešiť problematiku verejného obstarávania, ktorá brzdí verejné investície?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Anna Vittekovápredseda vlády SR Robert FicoPán predseda, čo si myslíte o aktuálnom stave systému verejného obstarávania?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Iveta Liškovápredseda vlády SR Robert FicoJe o vás, pán premiér známe, že považujete za dôležité výjazdové rokovanie vlády v jednotlivých regiónoch Slovenska. Prečo ste za prvé miesto po voľbách zvolili Poltár?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Otto Brixipredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády SR, politici hlásajúci morálne a tradičné hodnoty v prípade vysokého odstupného pre vlastných ministrov v rezorte dopravy ich sami porušili. Ako chcete v týchto prípadoch v uvedenej oblasti zaviesť novú kultúru?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Anton Martvoňpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, ako hodnotíte nominácie bývalej vlády I. Radičovej do štátnych podnikov?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Anton Martvoňpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, aký je váš názor na situáciu, že mnohí starostovia a primátori majú vysoké platy dokonca vyššie ako člen vlády SR?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Anton Martvoňpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, ako hodnotíte činnosť nominantov bývalej vlády Slovenského pozemkového fondu a ich rozhodnutia tesne pred a po parlamentných voľbách 2012?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Magda Košútovápredseda vlády SR Robert FicoSúčasne nastavený systém verejného obstarávania spôsbuje ochromenie zabezepčenia tovarov a služieb vo verejnej sfére. Ako budete riešiť tento stav?
zodpovedaná 20. 6. 2012Juraj Miškovministerka zdravotníctva SR Zuzana ZvolenskáVo verejnosti opakovane zaznieva "názor", že homosexualita je choroba, na základe toho sa vás chcem opýtať, ak je homosexualita choroba, je liečba homosexuality plne hradená z verejného zdravotného poistenia? V prípade, že len čiastočne alebo vôbec, akou sumou pacienti doplácajú?
zodpovedaná 20. 6. 2012Jozef Mihálminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterBude znovuzavedená povinná pracovná zdravotná služba pre zamestnancov v tzv. I. a II. kategórii?
zodpovedaná 20. 6. 2012Anton Martvoňpodpredseda vlády a minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír JahnátekVážený pán minister, ako hodnotíte činnosť Slovenského pozemkového fondu tesne pred parlamentnými voľbami a po nich?
zodpovedaná 20. 6. 2012Ľudovít Kaníkminister financií SR Peter KažimírŠpanielske kráľovstvo požiadalo EÚ o pomoc z dôvodu posilnenia kapitálu svojich bánk. Táto pomoc v sume do 100 mld. eur bola ministerstvom financií EÚ, t. z. aj vami predbežne odsúhlasená. Na základe akých podmienok ste súhlasili za SR s touto pomocou? Pre aké banky má byť cez španielsku agentúru určená pomoc na tento účel poskytnutá. Je táto pomoc z prostriedkov aj slovenských daňových poplatníkov nevyhnutná? My sme si banky zachraňovali sami. Sú tieto banky kľúčové pre hospodárstvo EÚ? Vyčerpalo Španielsko všetky svoje vnútorné možnosti na získanie prostriedkov na ozdravenie bánk a ozdravenie verejných financií? Kto a kedy bude rozhodovať o stanovisku SR k tejto pomoci, kto a kedy bude dávať mandát k hlasovaniu nášmu zástupcovi v príslušnom finančnom mechanizme?
zodpovedaná 20. 6. 2012Anton Martvoňminister vnútra SR Robert KaliňákVážený pán minister, ako hodnotíte zbrane používané políciou v SR? Sú vyhovujúce alebo je problém s ich opravou?
zodpovedaná 20. 6. 2012Ľubomír Galkominister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterPán minister Richter, spostredkúvam otázku pani Andrey Jergencovej. Po novelizácii Zákonníka práce, ktorú pripravujete, budú niektorí zamestnávatelia nútení porušiť spoluprácu napr. aj s mamičkami na rodičovskej dovolenke, ktoré si chcú privyrobiť na slušnejší život. To všetko v dôsledku toho, že plánujete zrušiť prácu na dohodu o vykonaní práce v kombinácii s 23 % daňou. Veľa zamestnávateľov nebude mať finančný priestor a ani kapacitu, aby tieto mamičky zamestnali ani na čiastočný trvalý úväzok. Aké riešenie ponúkate pre mamičky na rodičovskej dovolenke, ktoré si chcú privyrobiť a nechcú byť závislé iba od dávok štátu?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Ivan Štefanecminister hospodárstva SR Tomáš MalatinskýPán minister, súčasná vláda pripravuje zavedenie najvyšších priamych daní z krajín V4. Tento krok výrazne zhorší prostredie pre tvorbu pracovných miest. Aké opatrenia chcete presadiť, aby bolo na Slovensku viac práce?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Martin Fedorminister financií SR Peter KažimírŠpanielsku bola predbežne odsúhlasená finančná pomoc vo výške do 100 mld. eur. Je táto pomoc nevyhnutná z prostriedkov slovenských daňových poplatníkov?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Jozef Mihálminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterNavrhujete zvýšenie minimálnych vymeriavacích základov pre SZČO na 50 % priemernej mzdy. To bude v roku 2013 znamenať vymeriavací základ cca 394 eur. Čo však so zamestnancami,, ktorí pracujú za mzdu menej ako 394 eur - aké dôchodky budú mať takíto zamestnanci?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Martin Chrenministerka zdravotníctva SR Zuzana ZvolenskáVo verejnosti opakovanie zaznieva "názor", že homosexualita je choroba, na základe toho sa vás chcem opýtať, či máte vedomosť o tom, že Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou musel riešiť prípad odmietnutia liečby homosexuality v zmysle zákona č. 581/2004 Z. z. o zdravotných poisťovniach a dohľade nad zdravotnou starostlivosťou a zákona č. 580/2004 Z. z. o zdravotnom poistení?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Ivan Štefanecminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterPán minister, SDKÚ-DS predložila návrh zákona na spravodlivejší sociálny systém, ktorý šetrí verejné výdavky. Aký je váš postoj k tomuto návrhu a aké úspory navrhujete vy?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Miroslav Beblavýminister financií SR Peter KažimírAký je váš názor na poslanecký návrh zákona o bankách, ktorý posilňuje práva klientov pri úveroch na bývanie?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Ľubomír Galkoministerka zdravotníctva SR Zuzana ZvolenskáVo verejnosti opakovanie zaznieva "názor", že homosexualita je choroba, na základe toho sa vás chcem opýtať, či existuje, či je v súčasnosti homosexualita zaradená do zoznamu chorôb Svetovej zdravotníckej organizácie?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Jozef Mihálminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterPodľa dostupných údajov je na Slovensku približne 560 tis. samostatne zárobkovo činných osôb. Myslíte si, že zástupcovia Slovenskej živnostenskej komory majú právo hovoriť za státisíce ľudí, ak majú len niekoľko stoviek členov?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Anton Martvoňminister financií SR Peter KažimírVážený pán minister, ako hodnotíte výber a platby DPH v SR?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Juraj Drobaministerka zdravotníctva SR Zuzana ZvolenskáVo verejnosti opakovane zaznieva "názor", že homosexualita je choroba, na základe toho sa vás chcem opýtať, či je homosexualita podľa súčasných znalostí medicíny kvalifikovaná ako choroba?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Peter Osuskýminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušan ČaplovičNemyslíte si, že prof. RNDr. Ján Turňa, CSc. vykonáva funkciu riaditeľa Centra vedecko-technických informácií SR a zároveň prorektora Univerzity Komenského v rozpore s § 9 ods. 1 zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov, keďže je zároveň vedúcim zamestnancom príspevkovej organizácie MŠVVaŠ SR (CTVI SR) a zároveň vedúcim zamestnancom právnickej osoby oprávnenej vykonávať podnikateľskú činnosť v zmysle zákona a štatútu (UK BA).
nezodpovedaná 20. 6. 2012Jozef Kollárministerka zdravotníctva SR Zuzana ZvolenskáVo verejnosti opakovane zaznieva "názor", že homosexualita je choroba, na základe toho sa vás chcem opýtať, ak je homosexualita choroba, koľko homosexuálne orientovaných osôb sa v súčasnosti na Slovensku lieči z homosexuality?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Ľubomír Galkominister spravodlivosti SR Tomáš BorecPán minister Borec, sprostredkúvam otázku pána Jozefa Hoša. Pán minister, už dlhé roky sudcovia často ukladajú tresty pri dolnej hranici trestného rozpätia, kedy sa to konečne zmení?
nezodpovedaná 20. 6. 2012Tibor Bastrnákminister dopravy a výstavby SR Ján PočiatekVážený pán minister, vláda SR na svojom zasadnutí neprerokovala materiál o dohode medzi vládami SR a Maďarska vo veci výstavby nového Dunajského mostu pri Komárne, pričom predchádzajúce vlády, resp. samospráva mesta Komárno už dotiahli súvisiace prípravné práce veľmi ďaleko. Aké sú dôvody stiahnutia materiálu o novom Dunajskom moste pri Komárne z rokovania vlády SR?
12345678910...»

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.